Gazeta sycowska, Syców i kolejne wakacje.

No dobra, sporo czasu mnie nie było, no i dobrze trzeba czasem odpocząć od sieci. Co zdziwiło mnie szczególnie, choć było to do przewidzenia, to upadek gazety sycowskiej. Od dłuższego czasu 50% treści zamieszczonych w tym tygodniku to były reklamy. Co tydzień te same, no ale cuż można pisać o mieście w którym nic się nie dzieje 😉 Gazeta online zniknęła – inaczej jest, ale trzeba płacić, coś mi mówi,  że  koledzy na emigracji niezbyt chętnie wydadzą te parę złotych żeby dowiedzieć się co się w Sycowie dzieje. Jest nowe forum Sycowa, działa o niebo lepiej ale jednocześnie moje konto zostało z niego usunięte, może i dobrze. Czytam sukcesywnie co się w mieście dzieje, poziom forum jest dużo wyższy i jest sporo newsów, rewitalizacja sycowskiego parku, niezłe dni Sycowa – respekt dla organizatoró za Syców Rock Festival – słuchałem nagrań zespołów na MySpace i jestem pod wrażeniem ich wysokiego poziomu (w przeciwieństwie do roku poprzedniego), Enblema – wydała płytę, mam słucham, jest super ale bedzie lepiej!

Strona Sycowa się poprawiła, ale cały czas wierzę że sycow.org ich przegoni, myślę że to kwestia znalezienia 1, 2 ludzi którzy będą chcieli to dalej ciągnąć, pisać artykuły itd., nie głupim pomysłem wg. mnie było by połączenie sycow.org z gazetą sycowską, czy kurierem, który chyba zaliczył swój internetowy niewypał. Na rozkręcenie takiego interesu potrzebne są pieniądze, które zapewne gazeta ma (reklamy), sycow.org ma z kolei spory „udział w rynku” i zaplecze dzięki któremu to na prawdę mogło by się udać. Użytkownicy również jak mi się wydaje przywiązali się do tej strony.

Nie mogę się doczekać kiedy wrócę do Sycowa, jakiś taki sentyment pozostaje tym bardziej, że widzę że sporo się pozmieniało.  Najbardziej emocjonująca w tej chwili zmiana to rewitalizacja sycowskiego parku i budowa orlika przy parku. Trochę śmieszą mnie propozycje zlikwidowania asfaltu ze ścieżek w parku, zobaczymy. Orlik z kolei to rewelacyjny pomysł, już dawno nie ma gdzie w Sycowie pójść pograć w piłkę czy kosza, sprawa ruszyła więc młodzież zaciera ręce 😉

Mam wrażenie, że idzie ku dobremu.

Miłego dnia!

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Jedna odpowiedź to “Gazeta sycowska, Syców i kolejne wakacje.”

  1. sycowianin Says:

    Rzeczywiście wydaje się, że to połączenie miało by sens, brakuje w Sycowie portalu z prawdziwego zdarzenia, informacji trzeba szukać w kilku miejscach, forum.sycow.org, sycow.pl, sycow.org, cksycow.pl, i jeszcze kilka innych.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: