Gazeta sycowska

W gazecie sycowskiej wyczytałem że Syców powiedział nie rządom Kocińskiego. W artykule pt. „niekonsekwentni” Pani Beata Samulska pisze o tym jak to Pan Wojciech Kociński dostał żółtą kartkę od wyborców. Irytuje mnie ta cała sytuacja i to że gazeta która powinna być źródłem informacji o mieście Syców jest cenzorem i to w tym nie pozytywnym tego słowa znaczeniu. Pani redaktor usilnie stara się udowodnić niekompetencję Wojciecha Kocińskiego i wytknąć mu wszelkie błędy. Gazeta strasznie „przeżywa” że ze strony Miasta i gminy Syców – www.sycow.pl zniknął link do gazety sycowskiej. Pani redaktor wspomina że dzięki temu odnośnikowi o rodzinnej gminie Syców mógł poczytać pełniący służbę w Iraku Grzegorz Czekaj. Co za bzdura – pani redaktor chyba nie wie że w Sycowie internet też działa i jest coś takiego jak Google. Z ciekawości wpisałem do google „gazeta sycowska”, i nie uwierzycie jaka strona wypadła na pierwszej pozycji… hmm, czyżby kolejna manipulacja niewiedzą mieszkańców Sycowa. Na to wygląda! Przecież biedny żołnierz mógł zajrzeć na forum Sycowa i tam na pewno znalazł by odnośnik do naszej ulubionej w Sycowie gazety.

Lubie gazetę sycowską – nie chcę byście pomyśleli że tak nie jest. Było by bardzo nie dobrze gdyby nie było w Sycowie prasy tego typu. Cieszy mnie również że nie muszę jej kupować – tylko za pomocą strony internetowej e-sycow.pl mogę sobie o moim kochanym Sycowie poczytać. Czas odwiedzić Syców.

Reklamy

Komentarzy 27 to “Gazeta sycowska”

 1. ... Says:

  szanowny autorze, widać, że jednak gazety sycowskiej nie czytasz. w czasie, kiedy służbę w Iraku pełnił nasz żołnierz (chyba rok 2005), sycowska nie wychodziła w wersji elektronicznej. zanim napiszesz jakiekolwiek rewelacyjne spostrzeżenie, sprawdź dobrze. i korzystaj ze słownika ortograficznego, bo „żołnierz” pisze sie przez „ż”. odsyłam do Grzegorza Czekaja, z pewnościa podzieli się informacjami, jak trudno mu było otrzymac jakikolwiek egzemplarz gazety i jak bardzo cieszył się, że znalazł z nami kontakt przez oficjalna strone sycowa. kocińskiemu nie chciało mi sie tego tłumaczyć, bo i tak by nie zrozumiał. to tyle. pozdrawiam.

 2. ... Says:

  dodam jeszcze, że nie zakładam, iż każdy musi wiedzieć, że istnieje coś takiego jak gazeta sycowska, jak równiez nie zakładam, że link do sycowskiej musi być na oficjalnej stronie sycowa, bo nie musi. moim celem było pokazanie, jak doszło do kontaktu z sycowianinem w iraku (dzięki czemu mogliśmy o nim napisać) oraz pokazanie, jakich metod chwytał sie kociński i czwordon. manipulacja bezpodstawnymi sprostowaniami i usuwanie linku ze strony to zwykły odwet za nasze „nieprzychylne” ich zdaniem pisanie

 3. sycow Says:

  “Nieprzychylne” ich zdaniem pisanie było nieprzychylnym nie tylko w oczach Tych o których Pani mówi. Skoro nie było elektronicznego wydania gazety to po co link? Przyzna Pani że fakt wyciągania informacji o zdarzeniach które miały miejsce w 2005 roku jest trochę nie na miejscu. W takie brednie mówiąc delikatnie może uwierzyć moja babcia która myśli że internet to jakiś nowy wirus grypy ale nie ja. Jak pisałem wcześniej gazetę czytam – jakoś w artykule informacji nie znalazłem że mowa o roku 2005 😉 Za ortograficzne wywody bardzo dziękuję – poprawię się.

 4. ... Says:

  ojejku, muszę tłumaczyć wszystko po kolei? kto chciał zrozumieć mój felieton, ten zrozumiał. Pan nie chce, nie będę nalegała.
  na oficjalnej stronie Sycowa jest zakładka Gazeta Sycowska. w zakładce tej znajdują się informacje dotyczące gazety tzn. nr telefonu do redakcji, nasze maile oraz LINK do strony, którego się Pan tak chwycił (przepraszam, mówiąc link, miałam na myśli zakładkę). zakładka pojawiła się z inicjatywy urzędu. ludzie korzystali z niej, kiedy chcieli złapać z nami kontakt. taka była idea zakładki. LINK pojawił sie niedawno, również z inicjatywy urzędu, a w wersji elektronicznej wychodzimy od maja ub. roku. dzięki tej zakładce kontaktowano sie z nami z różnych stron Polski, a nawet świata, a Pan Grzegorz Czekaj to tylko drobny przykład (felieton to zbyt krótka forma na przytaczanie szczegółowych informacji, a kto inteligentny, wnioski wyciąga). dzięki zakładce miał z nami kontakt (informacja prosta i wystarczająca), zakładkę usunięto, by „nie promować gazety sycowskiej” – jak rzekł były burmistrz – promować, czyli informować o naszym istnieniu, powtórzę: nie wszyscy mają obowiązek wiedzieć, że istnieje „gazeta sycowska” i nie wszyscy wpadną na to, by wpisać sobie to hasło w wyszukiwarce) . nie przyznam, że było to nie na miejscu, ani że były to brednie – w co miałaby nie uwierzyc nawet Pana babcia, w to, że miał z nami kontakt przez zakładkę, którą się wyrzuciło z czystej złośliwości? ależ to prawda. były burmistrz przyznał to na swojej stronie. będę uparcie twierdzić, że nie na miejscu było wyrzucanie tej zakładki (kierowano się chęcią zemsty za nasze krytyczne teksty – przykro mi, ale prawa do uzasadnionej krytyki nikt mi nie zabroni), nie na miejscu było publikowanie bezzasadnych sprostowań na oficjalnej stronie gminy (w których przemycono bezzasadną sugestię, że kłamiemy), zwłaszcza, że redaktor naczelna wyraźnie wskazała podstawy prawne i uzasadniła to. byłemu burm. nie w smak nasze pisanie o nim, bo chciałby, aby pisać w superlatywach lub wcale, choć z chęcią na swojej stronie oczernia i zniesławia innych, w tym gazetę. jego intencje były i są przejrzyste. bałabym się pisać na forum, że moim marzeniem jest upadek jakiejkolwiek firmy i bałabym sie nawoływać do bojkotu tej firmy, bo to pachnie sądem. dlaczego Pan nie dostrzega, jakich metod chwyta się były burmistrz? zemsta należy do niskich pobudek. dodam, że na stronie sycowa są tez bezpłatnie umieszczone dane o firmach z naszego regionu. kiedy poprosiłam pisemnie o umieszczenie danych naszej firmy, prośbę zignorowano. pana zdaniem to było w porządku? jedni zasłużyli na to, inni nie, bo byli „nieprzychylni”? ależ ja się zgadzam, byliśmy, pisaliśmy krytycznie. ale pisaliśmy też o pozytywach. tylko o tym się szybko zapomina. pozdrawiam wiedząc, że i tak Pana nie przekonałam.

 5. sycow Says:

  To nie chodzi o przekonanie mnie czy też nie. Mówię po prostu jak to wygląda w moich oczach. Być może i była to „zemsta” ze strony Pana Kocińskiego, przyzna jednak Pani że gazeta sycowska kształtuje w dość mocny sposób opinię publiczną. Ludzie zupełnie inaczej traktują słowo pisane (na papierze) niż to co pisze się na stronach internetowych. Stąd też we mnie pewien niesmak odnośnie tego „linku” czy też zakładki. Mówi Pani „kto chciał zrozumieć mój felieton, ten zrozumiał” i tu jest właśnie wg mnie problem bo czytając przedwyborcze wydania gazety sycowskiej można dojść do wniosku że redaktorzy gazety nie lubią się z Kocińskim i zamiast pisać rzetelne obiektywne felietony prowadzą swoistą kłótnie której częścią wg mnie był Pani artykuł. Na koniec dodam tylko że nie jestem przeciwnikiem ani Pani ani też gazety samej w sobie, przeciwnie cieszy mnie fakt że jest gazeta sycowska w moim mieście, i tym bardziej mnie cieszy że za pomocą strony http://www.e-sycow.pl mogę ją sobie tutaj czytać. Pozdrawiam.

 6. ... Says:

  Felieton (fr. feuilleton – zeszycik, odcinek powieści), specyficzny rodzaj publicystyki, krótki utwór dziennikarski (prasowy, radiowy, telewizyjny) utrzymany w osobistym tonie, lekki w formie, wyrażający – często skrajnie złośliwie – osobisty punkt widzenia autora. Charakterystyczne jest częste i sprawne „prześlizgiwanie” się po temacie.

  Gatunek ten wprowadzony został w XIX wieku na łamach francuskiego „Journal des Débats”. Felieton jest zwykle umieszczany na stałej kolumnie (tzn. stronie gazety lub czasopisma – stąd po angielsku stały felietonista to columnist), zwanej kolumną felietonową.

  Uznani polscy felietoniści to:

  Ryszard Marek Groński,
  Maciej Rybiński,
  Antoni Słonimski,
  Stefan Kisielewski,
  Stanisław Michalkiewicz,
  Michał Ogórek,
  Daniel Passent,
  Jerzy Pilch,
  Jacek Podsiadło,
  Janusz Korwin-Mikke,
  Rafał A. Ziemkiewicz,
  Piotr Semka,
  Waldemar Łysiak,
  Tomasz Sakiewicz,
  Stanisław Tym,
  Krzysztof Teodor Toeplitz,
  Mariusz Urbanek,
  Kuba Wojewódzki
  Dorota Masłowska
  Tomasz Olbratowski
  Z autorów dawniejszych – Bolesław Prus; zaś zagranicznych – Umberto Eco, Art Buchwald.

  No, mozna się przyczepić do tego, czy mój felieton jest lekki w tonie, kwestia gustu, a de gustibus non est disputandum, jednak na tyle zarozumiała nie jestem i sądzę, że daleko mi do Umberto Eco czy naszego znakomitego Pilcha albo Stommy. Reszta pewno się zgadza.
  Nie ukrywam, prowadziliśmy ostrą polemikę. Była to jednak nasza reakcja na blokadę nowych władz dostępu do informacji, przypominająca czasy PRL-u. Żyjemy przecież w innych czasach.
  Bardzo mi miło, że choć Pana cieszy nasze istnienie.
  Pozdrawiam raz jeszcze 🙂

 7. sycow Says:

  Dziękuję za cytat z Wikipedii – bardzo pouczający 😉

 8. ... Says:

  ależ Pan złośliwy. nie chodzi o pouczenie, tylko wyjaśnienie odnoszące się do Pana sugestii, że powinniśmy pisać obiektywne felietony. nie ma obiektywnych felietonów. miłego dnia

 9. Sulejow Says:

  Sulejow…

  […]Gazeta sycowska « Syców – w moich oczach[…]…

 10. bydgoszcz Says:

  bydgoszcz…

  […]Gazeta sycowska « Syców – w moich oczach[…]…

 11. Direct Admin Says:

  Direct Admin…

  […]Gazeta sycowska « Syców – w moich oczach[…]…

 12. mozilla firefox download Says:

  Hello there! Do you know if they make any plugins to assist with SEO?
  I’m trying to get my blog to rank for some targeted keywords but I’m not seeing very good success.
  If you know of any please share. Kudos!

 13. posicionamiento web en malaga Says:

  Post writing is also a fun, if you be acquainted with then you can write or else it is complicated
  to write.

 14. intuitive readings Says:

  Ok, enough said. This was probably the best article
  I have read on Gazeta sycowska Syców – w moich oczach today and I often
  do research daily on the subject of free psychic reading email.
  Thanks for sharing with the world. Cheers!

 15. posicionamiento en buscadores Says:

  Hi to all, for the reason that I am in fact keen of reading
  this blog’s post to be updated regularly. It carries good material.

 16. automatic coffee machine Says:

  Hey there! This is my first visit to your blog! We are a team of volunteers and starting a new initiative in a community
  in the same niche. Your blog provided us useful information to work on.
  You have done a wonderful job!

 17. Karol Says:

  For the reason that the admin of this web site is working, no question very shortly it will be well-known, due to its feature contents.

 18. more youtube views Says:

  My programmer is trying to convince me to move to .net from PHP.

  I have always disliked the idea because of the costs. But he’s tryiong none the less. I’ve been using WordPress
  on a variety of websites for about a year and am worried about switching to another platform.
  I have heard fantastic things about blogengine.
  net. Is there a way I can transfer all my wordpress content into it?
  Any help would be really appreciated!

 19. blowjob Says:

  Comienza la jornada con una muy interesante Conferencia de José Manuel Sayago, en el Centro de
  Visitantes Anastasio Senra, sobre el Águila Pescadora:

  Marismas del Odiel:

  Gran importancia dado que es una zona rodeadas por bastantes industrias contaminantes y zona cuya mejor
  época para ver aves es Agosto, cuando los demás humedales suelen estar secos.

  Aguila Pescadora:

  El periodo de invernada es desde Agosto hasta Abril
  El diseño cefálico es único e invariable para
  cada individuo, es su “huella digital”.
  La invernada se realiza en Mauritania y Senegal. Además de España quedan
  algunos ejemplares en Francia. En el Odiel permanecen 27 ejemplares.
  Siendo muy fieles a su sitio de invernada.

  También son muy fieles a sus posaderos.

  La isla de la Gaviota (frente a Moguer), tiene
  9 posaderos con águila pescadora.

  El plumaje juvenil es más oscuro y más uniforme.

  Los adultos tienen un plumaje de color más desgastado por el sol.

  Suelen sacar 3-4 pollos por nidada pero el primer año
  hay una tasa de mortalidad del 60% y el segundo del 40% por lo que
  superan el segundo año un 24% de pollos nacidos.
  Los jóvenes de 1er. año no vuelven a su zona de reproducción.

  En 2012 la población reproductora en el Odiel ha sido de tres parejas.

  Solo comen peces Mujil De 35 cm y 250 gr de peso medio.
  Todas las uñas tienen la misma curvatura y mismo tamaño.
  Tienen fuertes escamas en las patas para protegerse de los pinchazos con las aletas de los peces (Las culebreras también tienen esas escamas para protegerse de mordiscos de las culebras)
  En la marisma del Odiel, caza de 12 h a 14 h aprox. La regularidad se debe a la abundancia de peces.

 20. http://Www.Milhaud.net/cgi-bin/g_book.cgi Says:

  all the time i used to read smaller posts which as well clear their motive, and that
  is also happening with this paragraph which I am reading at this
  time.

 21. What Is Methadone Treatment Says:

  Hi there! This is kind of off topic but I need
  some guidance from an established blog. Is it tough
  to set up your own blog? I’m not very techincal but I can figure things out pretty quick. I’m thinking about creating my own but I’m not sure where to start. Do you have any ideas or suggestions? With thanks

 22. Free Facebook themes Says:

  I’d like to thank you for the efforts you’ve put in writing this blog.
  I really hope to view the same high-grade blog posts from you in the future
  as well. In fact, your creative writing abilities has encouraged
  me to get my own, personal site now 😉

 23. http://yahoodiary.Com/ Says:

  Kids are under more pressure than ever to succeed in school.
  Many times if you use our suggestion you will find
  that the quality backpacks are the same price as the cheaply
  made backpacks. You will want to check out the belt to the backpack
  carrier to see if it is long enough to adjust for your comfort.

 24. ramadan 2013 usa Says:

  Wow, amazing blog structure! How long have you been blogging for?
  you make blogging glance easy. The total look of your website is fantastic, as smartly as the content material!

 25. See This Site Says:

  It’s the best time to make a few plans for the long run and it’s time to be happy. I have read this publish and if I may I desire to recommend you few fascinating things or suggestions. Perhaps you can write subsequent articles relating to this article. I want to learn more things approximately it!

 26. Klinika dentystyczna Says:

  Howdy just wanted to give you a brief heads up and let you know a few of the images aren’t loading correctly. I’m not sure why but I think its a linking issue.

  I’ve tried it in two different web browsers and both show the same outcome.

 27. dlaczego warto stosować oczyszczalnie Says:

  Hello
  Świetnie tutaj u Ciebie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: