Wybory na burmistrza Sycowa odbędą się pomimo wyroku Trybunału Konstytucyjnego

Poczytałem dziś forum Sycowa. To jedna wielka farsa! Syców staje się pośmiewiskiem na całą Polskę. Nie jest tajemnicą, że burmistrz Sycowa Wojciech Kociński spóźnił się, a raczej to żona Wojciecha Kocińskiego się spóźniła z oświadczeniem majątkowym. Radni Sycowa jako jedni z pierwszych w kraju odwołali wybranego w listopadzie Kocińskiego. Radę zdominował komitet wyborczy związany z ludźmi dawnej władzy w Sycowie – mówi odwołany burmistrz. Rzeczywiście patrząc na to kto w radzie piastuje stanowiska – nie trudno się domyślić, dlaczego wydarzenia w Sycowie potoczyły sie tak dynamicznie. Najbardziej mnie w tym wszystkim boli to że to ja za to zapłacę! oczywiście nie bezpośrednio. Syców nie jest bogatym miastem i te 30 000zł które zostaną wyrzucone w błoto mogłoby być spożytkowane na wiele innych rzeczy. Niestety pomimo wyroku Trybunału Konstytucyjnego wybory w Sycowie się odbędą. Prawo nie działa wstecz lecz wprzód. Dlatego decyzja o wygaszeniu mandatu jest wiążąca. Mam nadzieję jednak, że wojewoda oszczędzi miastu Syców niedzielnego spaceru do urn.

Dr Ryszard Balicki, z Uniwersytetu Wrocławskiego, twierdzi, że ministerstwo nie będzie miało wyjścia i będzie musiało wstrzymać wygaszanie mandatów. Byłoby to działaniem absurdalnym i przede wszystkim o charakterze politycznym, a nie zgodnym z prawem. Trybunał orzekł przecież, że państwo zbyt głęboko ingerowało w sferę praw i wolności obywatelskich.

Reklamy

Jedna odpowiedź to “Wybory na burmistrza Sycowa odbędą się pomimo wyroku Trybunału Konstytucyjnego”

  1. mieszkaniec sycowa Says:

    Dużo racji w tym co mówisz. Syców jest pięknym miastem i szkoda marnować jego potencjał. Będę tu czasem zaglądał – ładna stronka, i o Sycowie;)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: